Official

“Official” kelimesi İngilizce kökenli bir lafız olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “görev” veya “iş” demeına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda idare ve hükümet işlemlerinde kullanılırdı.

Orantı Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet veya kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak karınin kullanılmaya mebdelandı. Bu görevliler, örneğin mutluluk daireleri veya kiliselerde çeşitli işlemlerle sorumlu olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi veya salahiyettar bir konumda mevcut herhangi bir kişyavuz tanımlamak karınin kullanılmaya mebdelandı. Günümüzde, “official” kelimesi çoğu kez hükümet, spor veya iş dünyası kabilinden resmi bir konumda mevcut kişsonra veya kurumları tanımlamak karınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, lafız resmi veya salahiyettar bir konumda mevcut herhangi bir kişyavuz tanımlamak karınin kullanılmaya mebdelamıştır.

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://sinemasalonu.name.tr/ https://wordpressseohizmeti.name.tr/ https://facebooksosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://atasehirmarangoz.name.tr/ https://ameliyatoyunlari.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al