Tilki SEO

SEO (Search Engine Optimization) ve SEM (Search Engine Marketing), dijital pazarlama dünyasında sık sık kullanılan iki meal. Fakat bu iki meal mevzuya bilge olmayanlar açısından birbirine karıştırılabiliyor.

Özellikle online kırmızıışdataş firmaları ve internetten satış yapan e-tecim siteleri için ciddi olan bu iki meal, yeni kitlelere erişebilmek ve pazarda öne çıkabilmek namına önemlidir. Her iki meal da web sitelerinin taharri motorlarındaki görünürlüğünü zaitrmaya yardımcı evet, ama aralarında çeşitli farklar bulunur.

Bu nedenle bu yazımızda dakika dakika birbirine karıştırılabilen SEO ve SEM arasındaki farkları anlatacağız. Öncelikle SEM kavramını beş altı daha heveslialım ve bu arada inceleyelim.

SEM: Kontrol Motoru Pazarlaması

SEM (Search Engine Marketing) ya da Türki olarak Kontrol Motoru Pazarlaması, markaların taharri motorları üzerinde daha görünür ve daha ulaşılabilir olması için yapılan çkırmızıışmalara denir.

Kontrol motoru reklamcılığı olarak da teşhismlanan SEM, taharri motorlarında ücretli reklam alımı gerçekleştirilerek web sitelerinde yoğunluk geriışı davranışlemlerinin hepsine denir. En pop ve sık kullanılan SEM aracı ise Google Ads’dir.

Marka bilinirliğini ve marka değerini zaitrmaya yönelik bir çkırmızıışma olan SEM, jüpiter kitlesini imar etmek açısından da berenarı önemlidir. Antrparantez SEM çkırmızıışmaları ile trafiğinizi usa vurma ilave şansı yakalayabilirsiniz.

Kontrol Motoru Optimizasyonu olarak da malum SEO çkırmızıışmaları ise SEM’in aksine ücretsiz çkırmızıışmalardır. SEM makul bir bütçe için verilen reklamları kapsarken SEO çkırmızıışmaları makul anahtar kelimelerde lakırtııcı bir yükseliş elde kılmak için yapılan çkırmızıışmalardır. Gelin, bu içinlaştırmayı beş altı daha heveslialım.

SEM ile SEO Arasındaki Farklar

Öncelikli olarak SEO ve SEM çkırmızıışmaları arasındaki nüans; yukarıda da belirttiğimiz üzere SEM’in belli bir ücret içinlığında, SEO’nun ise içerik üretim maliyetleri hariç ücretsiz şekilde kuruluşlabilmesidir. Yani SEO için en başta içeriği üretirken harcanan maliyet haricinde performans göstermesi için yeni bir ödeme kuruluşlmaz.

Bunun haricinde bir önemli nüans da hızdır. SEM çkırmızıışmalarında sonucu daha hızlı şekilde elde edersiniz ve trafiğinizi kısa müddet içinde zaitrabilirsiniz. Bunun aksine SEO çkırmızıışmaları ise uzun soluklu çkırmızıışmalardır. SEO çkırmızıışmaları yaparken uzun vadeli şekilde düşünmeli ve sitenizdeki iyileştirmeleri adım adım yapmalısınız.

Bu iki dijital pazarlama mealı arasındaki bir diğer önemli nüans da doğallıktır. SEM çkırmızıışmaları ücretli reklam çkırmızıışmaları evetğu için doğallığa odaklanmaz, hızlı sonuç almaya odaklanır. Fakat SEO çkırmızıışmalarında bu hatır farklıdır. SEO çkırmızıışmaları daha katıksız icraatı kapsar ve sitenize daha örgensel bir yoğunluk sıkıntısızışı sağlamlar.

Bu iki meal, içerik itibarıyla da tefavüt gösterir. SEO çkırmızıışmalarındaki içerikler kullanıcı deneyimini zaitrmaya ve kullanıcıların Google sorgularını vermeye yöneliktir. Yani daha çok kullanıcı faydasına odaklıdır. SEM çkırmızıışmalarında ise erek daha ticari evetğu için içerikler SEO çkırmızıışmalarındaki üzere olmayabilir.

Fakat bu saymak bileğildir ki SEM içerikleri kalitesizdir. Yalnızca iki meal arasındaki içerik konseptleri ve odaklar farklıdır. Antrparantez belirtmekte yarar var: Bu iki kavramdan biri diğerinden daha oflaz ya da daha üstün bileğildir. Markaların pazarlama stratejilerine ve ihtiyaçlarına gereğince ikisinden bile faydalanılabilir.
Yazgımızın burada sonuna geliyoruz, ancak okumaya devam kılmak istiyorsanız Pandemi Sürecinde Mütebeddil Tüketici Davranışları: Dijital Inkılapün Yükselişi yazımıza geçebilirsiniz.

https://tilkiseo.com/

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://sinemasalonu.name.tr/ https://wordpressseohizmeti.name.tr/ https://facebooksosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://atasehirmarangoz.name.tr/ https://ameliyatoyunlari.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al
takipci satin al