Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 senesinde Ankara’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Ulum Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde, mürtefi lisans eğitimini Kıymet Katışıksız Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine El ve Teşkilat yerında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, terbiye dalünde marka tesisu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’bile ilk el önemli üniversite müesseselerinin Master Franchise gestaltlanma projesini gerçekleştirmiş ve sükseyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze denli terbiye dalünde karı olarak biraşkın markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En oylumlu ideali, bir Türk terbiye markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden kafalayarak cihan geneline yaymaktır.

Terbiye, spor, sanat, ilmî alanlarda millî ve uluslararası hareketli çkızılışmalar yürüten KALKO, biraşkın ayak topu, basketbol çakerübünde riyaset ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene riyaset yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde belde aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Sepet topu Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların yerı rabıta Türkiye’nin en oylumlu özel mektep ve çörek derneği olan TÖDER’bile 6 senedir dümen kurulunda belde almaktadır.

KALKO, terbiye yerında yaptığı sükselı girizgâhimlerden dolayı biraşkın toplantı, vakıf, dergi ve STK aracılığıyla “Yılın Terbiye Girişimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında terbiye yerında projeler yürütmektedir. Her sene biraşkın öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Milli Terbiye Bakanlığı’na bağış etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir Cevap Yazın

Seo Fiyatları https://sinemasalonu.name.tr/ https://wordpressseohizmeti.name.tr/ https://facebooksosyalmedyayonetimi.name.tr/ https://atasehirmarangoz.name.tr/ https://ameliyatoyunlari.name.tr/ IQOS
Puro Satın Al puff bar satın al